פיליס מולניקס

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מיזם ההפלרה

תוכן עניינים

[עריכה] בעברית

טוקסיקולוגית אמריקאית שערכה מחקר על השפעת הפלואור על חולדות ב-1994 במכון למחקר דנטלי ע"ש "פורסיית". בעקבות גילוי ההשפעה המרעילה, היא פוטרה:

"מחקר, על כ-600 חולדות, אותו ערכה פיליס מולינקס. בניגוד לציפיות, במחקר זה נמצא שכאשר חולדות שתו מים מופלרים בזמן הריונן, נולדו להן וולדות דיכאוניים. כאשר הן שתו מים כאלו בזמן ההנקה, הגורים הפכו להיות היפראקטיביים. בעקבות פרסום מחקר זה, שלא תאם את ציפיות מזמיניו, פוטרה המדענית שהייתה מן המובילות בתחומה, ושנים רבות נתנו לה לעבוד רק כשוטפת צלוחיות במעבדות. פרס על מצוינות ואמת במדע."

מקור

[עריכה] קורות-חיים

מולניקס קיבלה את הדוקטורט בפרמקולוגיה באונ' קנזס ב-1975. משם עברה לביה"ס לבריאות הציבור ע"ש ג'ון הופקינס בבולטימור. ב-1977 התחילה לעבוד בהרוורד שבבוסטון, אצל ד"ר הרברט נידלמן על הפרויקט המוביל שלהם. במקביל באותה התקופה עבדה גם במחלקה הפסיכיאטרית של ביה"ח לילדים בביה"ס לרפואה של הרוורד, מ-1977. ב-1982, עברה למרכז הדנטלי פורסית' בבוסטון. התחילה במחלקה לפארמקולוגיה וב-1983 לקחה חלק בהקמת המחלקה לטוקסיקולוגיה דנטלית, הראשונה מבין כל מוסדות המחקר הדנטלי בעולם.

מקור: פול קונט מראיין את פיליס מולניקס

[עריכה] מתוך "הונאת הפלואוריד"

6 העמודים הראשונים של הפרק אודות פיליס מולניקס זמינים לקריאה בקובץ PDF מתוך הספר "הונאת הפלואוריד", באדיבות "הוצאת פוקוס", החל מעמ' 33: מבעד למראה - ד"ר מולניקס וניסוי הפלואוריד הראשון


[עריכה] English

PHYLLIS J. MULLENIX. A leading neurotoxicologist hired by the Forsyth Dental Center in Boston to investigate the toxicity of materials used in dentistry. In 1994, after her research indicated that fluoride was neurotoxic, she was fired.

[עריכה] Sources

[עריכה] ראו גם

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים