תאוריית קונסטרוקציה

מתוך שקוף באוהל
גרסה מתאריך 10:38, 18 באפריל 2015 מאת עידן ד (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

זו האלטרנטיבה לתאוריית הקונספירציה.

תוכן עניינים

[עריכה] תאוריית הקונספירציה

תאוריית הקונספירציה מתארת קנוניה של אליטה גלובליסטית אשר מתכנסת בחדרים אפלוליים אפופי-עשן וזוממת להשמיד את האנושות ואת העולם.

סקירה בוויקיפדיה עברית

[עריכה] חלופת הקונסטרוקציה

לעומתה, מוצעת כאן תאוריה חלופית, אשר מציגה את התפיסה לפיה האנושות מאורגנת במבנים חברתיים (Social construct) אשר מעצבים את היחסים בין קבוצות שונות בקרב החברה האנושית, בשילוב של תהליכים כוחניים, דתיים, רצוניים ורציונאליים.

לפיכך, התופעות השונות המתרחשות בקרב החברה האנושית, הטובות והרעות, המועילות והמזיקות, נגזרות מיחסי-הכוחות, האינטרסים, העקרונות והאמונות השונים של הקבוצות המבניות השונות בחברה.

תהליכים אלו מייתרים את הצורך בפגישות נסתרות בחדרים אפלוליים אפופי-עשן,ובהסברת התהליכים הללו באמצעות ישויות מטפיזיות כגון אלים, שדים ושאר ישויות מהחלל החיצון או מימדים אחרים, מקבילים, אנכיים או אלכסוניים לשלנו.

[עריכה] דוגמאות למבנים חברתיים

להלן דוגמאות למבנים חברתיים: משפחה, שבט, קהילה, קבוצה אתנית, לאום, דת, מדינה, פדרציה, פירמה עסקית, חוזים והסכמים בין כל אותן ישויות, חוקים וכללים, המוסדות השונים הנדרשים כדי להפעיל את כל המערכת הזו, לשמור על האינטרסים של הצדדים השונים ולאכוף את החוקים וההסכמים.

[עריכה] תועלת תאוריית הקונסטרוקציה

מהי התועלת בתאוריית קונסטרוקציה זו?

בכל פעם שחסידי תאוריית הקונספירציה יציעו את ההסבר שלהם לתופעות חברתיות, פוליטיות, כלכליות, תרבותיות ודתיות, יהיה לנו הסבר חלופי, ובעיקר רציונאלי.

[עריכה] ראה גם

[עריכה] קישורים חיצוניים

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים