עזרה:עריכת דף

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תוכן עניינים

עזרה ייחודית לשקוףבאוהל

עזרה:עריכת הצעות חוק

מתוך ויקיפדיה

לחצו כאן למדריך המלא


דף עריכה מאפשר לכל אחד ואחת מהמשתמשים בוויקיפדיה לערוך את ערכי ויקיפדיה. כדי להגיע אל דף העריכה יש ללחוץ על לשונית "עריכה" המופיעה מעל כל דף בוויקיפדיה. הדף שלפנינו מספק הסברים מקוצרים עבור קישורים ולחצנים המופיעים בדף העריכה. אם אתם מעוניינים לבצע ניסויי עריכה, ולא לערוך את הערך שבו אתם נמצאים, אנא עשו זאת בארגז החול.

שימו לב: אם עדיין לא נרשמתם, ייתכן כי חלק מהתכונות אינן זמינות לכם. במקרה זה רצוי ליצור חשבון חדש, פעולה האורכת מספר דקות בלבד. ראו איך ליצור חשבון חדש.

למדריכי עזרה בנוגע לסגנון כתיבה ועיצוב, ראו תפריט סגנון כתיבה ועיצוב.


[עריכה] לשוניות בדף העריכה

לחצני העריכה מופיעים כברירת מחדל למשתמשים שאינם רשומים. למשתמשים רשומים מופיעים הלחצנים רק אם מוגדר בהעדפות, תחת "עריכה" האפשרות "הצג את סרגל העריכה" (אפשרות זו מוגדרת כברירת מחדל). לחצנים אלו מאפשרים הוספה מהירה וקלה של תווים לתיבת העריכה. שימו לב כי לפעמים ניתן להשתמש במספר תכונות כאשר ישנו טקסט מסומן בתיבת העריכה. שימוש בלחצנים אלו מאפשר הצגת טקסט נאה יותר. אם תיאורן מורכב מדי בשלב זה, הסתפקו בהקלדת הטקסט, ומישהו אחר ישלים עבורכם את מלאכת העיצוב. במשך הזמן תלמדו גם אתם להשתמש בלחצנים אלו.

פעולה הסבר
קובץ:Button bold.png טקסט מודגש הדגשת הטקסט המסומן או הוספת טקסט מודגש. נהוג להדגיש את המופע הראשון של שם הערך וכן מילים בעלי משמעות רבה. ניתן להדגיש ידנית באמצעות הוספה של שלושה גרשים (''') בתחילתו וסופו של הטקסט הרצוי.
קובץ:Button italic.png טקסט נטוי הטיית הטקסט המסומן או הוספת טקסט נטוי. אין זה נהוג להשתמש בכתב נטוי בשפה העברית, ולכן רצוי להימנע מכך בשפה זו. ניתן להטות ידנית באמצעות הוספה של שני גרשים ('') בתחילתו וסופו של הטקסט הרצוי.
קובץ:Button link.png הוספת קישור פנימי הפיכת הטקסט המסומן לקישור לערך אחר בוויקיפדיה או הוספת קישור לערך אחר בוויקיפדיה. ניתן לקשר פנימית בצורה ידנית באמצעות זוג סוגריים מרובעים בתחילתו ([[) ובסופו (]]) של הטקסט הרצוי.
קובץ:Button extlink.png הוספת קישור חיצוני הפיכת הטקסט המסומן לקישור מחוץ לוויקיפדיה או הוספת קישור מחוץ לוויקיפדיה. ניתן לקשר חיצוני בצורה ידנית באמצעות סוגריים מרובעים בתחילתו ([) ובסופו (]) של הטקסט הרצוי.
קובץ:Button headline.png הוספת כותרת בדרגה 2 הפיכת הטקסט המסומן לכותרת ראשית או הוספת כותרת ראשית. ניתן לעשות זאת ידנית באמצעות הוספת שני סימני שווה (==) בתחילתו ובסופו של הכותרת.
קובץ:Button image.png הוספת תבנית תמונה כדי להוסיף תמונה יש ללחוץ על כפתור זה, לתקן את שם התמונה ואת כיתוב התמונה. יש לוודא שהתמונה נמצאת בוויקישיתוף או על השרת שלנו. ראו גם עזרה בנוגע לתמונות.
קובץ:Button media.png הוספת קישור לקובץ מדיה הוספת קישור לקובץ מדיה, כגון קובץ קול. הטיפול בקובץ מדיה דומה לטיפול בתמונות.
קובץ:Button math.png הוספת נוסחה מתמטית הוספת נוסחה מתמטית.
קובץ:Nowiki icon.png טקסט לא מעוצב פונקציה זו משמשת להצגת קוד של שפת ויקיפדיה או HTML. כך לדוגמה, ניתן להציג כיצד נראה נוסחה מתמטית בקוד המקור: <math>x^2</math>. אילו לא היינו משתמשים בפונקציה זו, הקוד היה מוצג כך: <math>x^2</math>. כל שצריך לעשות הוא לתחום את הטקסט בתגים <nowiki> ו-</nowiki>.
קובץ:Signature icon.png הוספת חתימה לחיצה על לחצן זה מוסיף ארבעה סימני זרקא אשר יהפכו לחתימה שלכם, כולל תאריך ושעה עריכה, לאחר שמירת הדף. ניתן לעשות זאת בצורה ידנית באמצעות ארבעה סימני זרקא (~~~~).
קובץ:Button hr.png הוספת קו אופקי הכנסת קו אופקי. נהוג לא להשתמש בקו אופקי ולכן יש להשתדל להימנע משימוש בקו זה.
קובץ:Button strike.png טקסט מחוק הפיכת טקסט מסומן לטקסט עם קו העובר באמצעו או הוספת טקסט עם קו מסוג זה. נהוג להשתמש בתכונה זו בדפי שיחה לשם הבהרת שינוי עמדה, או הבלטה של שינוי כלשהו.
קובץ:Button align left.png יישור טקסט לשמאל יישור טקסט מסומן לשמאל או הוספת טקסט מיושר לשמאל. נהוג ליישר לשמאל קטעים ארוכים הכתובים בשפות שכיוונם הוא משמאל לימין, כגון אנגלית, למטרות תצוגה ועיצוב.
קובץ:Button center.png מרכוז הטקסט בדומה ליישור טקסט לשמאל, אך במקום יישור לשמאל, תכונה זו מיישרת למרכז.
קובץ:Button enter.png הוספת ירידת שורה לחיצה על לחצן זה דומה ללחיצה על מקש ה-Enter או ה-Return. הוא פותח שורה חדשה. לחלופין, ניתן להשאיר שורה ריקה לקבלת אותה התוצאה, שיטה העדיפה על פני השימוש בכפתור זה מבחינת נוחות הקריאה של הטקסט בעורך.
קובץ:Button sup letter.png כתב עילי הפיכת הטקסט המסומן לכתב עילי או הוספה של כתב מסוג זה.
קובץ:Button sub letter.png כתב תחתי הפיכת הטקסט המסומן לכתב תחתי או הוספה של כתב מסוג זה.
קובץ:Button small text.png טקסט מוקטן הפיכת הטקסט המסומן לכתב קטן או הוספה של כתב זה.
קובץ:Button hide comment.png הוספת הערה מוסתרת הפיכת הטקסט המסומן למוסתר או הוספה של טקסט מסוג זה. פונקציה זו משמשת להשארת הערות שלא יוצגו בערך עצמו, אלא רק למי שעורך את הערך.
קובץ:Button gallery.png הוספת גלריית תמונות הוספה של גלריית תמונות לערך. לאחר ההוספה יש לשנות את שם הקובץ ואת ולהוסיף כיתוב תמונה מתאים. למידע נוסף, ראו עזרה בנוגע לתמונות.
קובץ:Button headline2.png הוספת כותרת משנה בדרגה 3 הפיכת הטקסט המסומן לכותרת משנית או הוספת כותרת משנית. ניתן לעשות זאת ידנית באמצעות הוספת של שלושה סימני שווה (===) בתחילתו וסופו של הטקסט הרצוי.
קובץ:Button shifting.png הזחה לשמאל כשמו כן הוא. משמש למטרות עיצוב. ניתן להזיח בצורה ידנית באמצעות הוספת מספר נקודתיים (:) רצופות בהתאם לגודל ההזחה הרצויה. שימושי בהתכותבויות בדפי שיחה ובעת הוספת ציטוטים בערכים.
קובץ:Button code.png עיצוב קוד הוספת תגים לעיצוב טקסט המייצג שפת מחשב.
קובץ:Button font color.png טקסט עם צבע משמש לצביעת הגופן בצבע אחר משחור. לאחר לחיצה על הלחצן יש לתקן את שם הצבע. את הטקסט "ColorName" יש לשנות לשם הצבע שבו אתם חפצים להשתמש (באנגלית). כדי להשתמש בגוונים מדויקים יותר (ולא סתם "orange", "blue" וכדומה), יש להציב ביטוי עם סולמית על פי הטבלה שכאן.
קובץ:Button sub link.png הוספת קישור לכותרת הפיכת הטקסט המסומן לקישור לכותרת משנה הוספת קישור לכותרת משנה. משמש ליצירת הפניה לכותרת מסוימת הנמצאת בתוך ערך מסוים.
קובץ:Button definition list.png הוספת רשימת הגדרות הפיכת הטקסט הנבחר להגדרה או הוספת תבנית הגדרה. נהוג להשתמש בפונקציה זו בערכי מונחים.
קובץ:Button ref.PNG הוספת הערת שוליים משמש להוספת הערת שוליים. לאחר הוספת הערת שוליים אחת או יותר באמצעות לחצן זה, יש להציג את ההערות בתחתית הערך. גשו לרשימת התבניות (הכפתור הבא ברשימה) ובחרו באפשרות "כותרת הערת שוליים" מרשימת התבניות הנפתחת. למידע נוסף ראו עזרה:הערת שוליים.
הוספת תבנית משמש להוספת תבניות נפוצות לחלון העריכה. לחצו על הרשימה הנפתחת ובחרו בתבנית שברצונכם להוסיף.
קובץ:Button insert table.png הוספת טבלה כשמו כן הוא. השימוש בטבלאות מסורבל במקצת, בעיקר למתחילים. ראו עזרה עם טבלאות.
[עריכה] ראו גם

[עריכה] אפשרויות שמירה ועריכה

[עריכה] תקציר עריכה

בתיבה זו יש למלא תיאור קצר של העריכה. הסבר זה צריך להיות קצר וקולע, כגון "עיצוב" או "קטגוריה". ניתן להשתמש ברשימה מוגדרת מראש - ראו תקצירים בהמשך. אם ההסבר ארוך ומלווה במקורות, ניתן לכתוב בתקציר "הסבר בדף שיחה" ולהוסיף את ההסבר בדף השיחה של הערך. ראו הסבר נוסף ומקרא של תקצירי עריכה נפוצים.

[עריכה] זהו שינוי משני

סמנו תיבה זו אם השינוי שלכם הוא שינוי משני, כלומר אם מדובר בשינוי עיצובי קטן או תיקון שגיאת כתיב שאין בו שינוי משמעותי בתוכן הערך והוא לא צפוי לגרור מחלוקת. קיצור דרך: תבנית:ללא גלישה.

[עריכה] עקוב אחרי דף זה

סמנו תיבה זו אם ברצונכם להוסיף ערך זה לרשימת המעקב שלכם. קיצור דרך: תבנית:ללא גלישה.

[עריכה] שמור דף

לחיצה על לחצן זה תשמור את המידע המצוי בתוך תיבת העריכה. קודם הלחיצה, מומלץ לחשוב האם השינוי או התוספת מתאימה לוויקיפדיה. ראו גם כללי התנהגות בין חברי הקהילה, מה הוויקיפדיה איננה ועקרונות וקווים מנחים. עקב תקלות טכניות המתרחשות לעתים, מומלץ להעתיק את תוכן תיבת העריכה ללוח העריכה (clipboard) קודם לחיצה על לחצן זה. קיצור דרך: תבנית:ללא גלישה.

[עריכה] הראה תצוגה מקדימה

לפני בחירה ב"שמור דף" מומלץ לבחור קודם לכן את הערכים תצוגה המקדימה. לחיצה על לחצן זה תציג לפניך דף תצוגה מקדימה של הערך בנוסף לתיבת העריכה. שים לב כי הערך עדיין לא נשמר. לאחר שווידאת כי התוצאה לרוחך, בחר ב"שמור דף". עקב תקלות טכניות המתרחשות לעתים, מומלץ להעתיק את תוכן תיבת העריכה ללוח העריכה (clipboard) קודם לחיצה על לחצן זה. קיצור דרך: תבנית:ללא גלישה.

[עריכה] הצג שינויים

לחיצה על לחצן זה תפנה אתכם לדף ובו השינויים שביצעתם בנוסף לתיבת העריכה עצמה. פונקציה זו משמשת למעקב אחר השינויים שביצעת עוד לפני ששמרת את הערך. קיצור דרך: תבנית:ללא גלישה.

[עריכה] בטל / צא

לחיצה על קישור זה תשלח אתכם חזרה אל דף הערך עצמו, מבלי לשמור את השינויים שבצעתם בתיבת העריכה.

[עריכה] עזרה לעריכה

לחיצה על קישור זה תפתח חלון חדש עם דף עזרה זה.

[עריכה] תקצירים

זוהי רשימה של תקצירים אפשריים עבור תיבת תקציר העריכה. בחירה בתקציר עריכה כלשהו מתוך הרשימה נפתחת תוסיף תקציר עריכה זה לתיבת תקציר העריכה. ניתן גם למלא את תקציר העריכה בצורה ידנית.

[עריכה] תווים מיוחדים

לחיצה על אחד מהתווים המיוחדים תוסיף אותו לתיבת העריכה. בדרך זו ניתן להוסיף בקלות ובמהירות סימוני ניקוד, סימונים מתמטיים ותווים מיוחדים המיועדים לשפות זרות. ניתן לבחור סוגי תווים מיוחדים שונים מתוך הרשימה הנפתחת.

[עריכה] ראו גם (בויקיפדיה)


[עריכה] אודות האוהל

רשימת הדפים בשקוף באוהל לפי א"ב:
א - ו , ז - ל , מ - פ , צ - ת
דף אקראי ☺ נסו אותי!

דפים לפי קטגוריות | הכי מקושרות
הדפים הכי:
ערוכים | חדשים | מקושרים | לקטגוריות


משתתפת בהפגנה? שמעת על אירוע?

עדכנו את האירועים בדף הבית:
לוח אירועים והפגנות

לפני העריכה: כניסה לחשבון / הרשמה


שקוף באוהל פועל באמצעות מדיה ויקי

כדי לערוך דף, יש להשתמש בתחביר ויקי

מדיה ויקי - עריכת דפים:

"...יאללה - התחילו לערוך ☺
אנשים אחרים יכולות/ים לתקן כל טעות שתעשו,
אז אל תתביישו - נסו..."

ויקיפדיה - עזרה:עריכת דף | תמיכה טכנית


עזרי עריכה:

כדי להמנע מהתנגשויות וכפילויות:

כדאי לקרוא שוב את הערך העדכני,

להעזר במעבד תמלילים לעריכה,

ולהשתמש באפשרות התצוגה המקדימה.

לפני יצירת דף חדש: האם יש דף דומה?

האם יש דפים או קטגוריות לקישור?


מידע נוסף: אודות שקוף באוהל

צרו קשר עם: ברוך אורן - מארח האתר

בשקוף באוהל 611 דפים - מחכים לשלך ☺


מתוך הדף הבהרה משפטית:

"המידע הזה מובא לך בחינם
ואין כל הסכם או הבנה בינך לבין שקוף באוהל
בנוגע לשימוש שלך או כל שינוי שלך במידע זה
מעבר לרישיון של GNU FDL
ורישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם;
כמו כן, אף אחד בשקוף באוהל אינו אחראי לגבי כל שינוי,
עריכה, הוספה או הסרה של כל מידע,
שאתה עלול לכתוב בשקוף באוהל
או בכל פרויקט אחר הנקשר בו."

☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺  • גללו מטה כדי לראות עוד


[עריכה] ראו גם

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים