משתמש:ברוך אורן

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ברוך אורן באירוע הספורט של שישה צבעים. אוקטובר 2012. צילום: יובל זלק

תוכן עניינים

[עריכה] בכללי

קוראים לי ברוך "ההומו" אורן, אני הולך להיות נציג פיראטי במועצת בנימינה-גבעת עדה בבחירות המקומיות הקרובות. בדף הזה אני מציג קצת את הדברים שקורים סביב לי, ואת/ה מוזמןת לערוך ולהוסיף פרטים מעניינים חדשים.

[עריכה] רשימת יוזמות אזרחיות שאני מעורב בהן

[עריכה] בעצימות עליונה

[עריכה] בעצימות גבוהה

[עריכה] בעצימות בינונית

[עריכה] בעצימות נמוכה

[עריכה] לפני שנה התמודדתי בפריימריז של מפלגת התנועה הירוקה, אבל מאז המפלגה הזו נפחה את נשמתה

[עריכה] טקסט מועמדות: מחזירים את המדינה לאזרחים

שלום לך,

שמי ברוך "ההומו" אורן. אני יליד 1978 ומתגורר בגבעת עדה עם בן זוגי ושלושה חתולים. אנחנו משתדלים לנהל משק בית מקיים, עם גינה שמושקית במי הכביסה, תפריט חצי-טבעוני ותחבורה ציבורית. שירתתי את החברה הישראלית 5 שנים, שהסתיימו בתפקיד ראש צוות פיתוח תוכנה בדרגת סרן. מאז ימי בית הספר ראיתי חשיבות בפעילות חברתית, וכשיצאתי מהארון, בגיל 20, התחלתי בפעילות גם בקהילה הגאה. הקמתי את משמרות ההגנה מפני אלימות נגד הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים (להט"ב) בגן העצמאות בתל אביב, וגם את קבוצת הכדורעף הגאה. כיהנתי בתפקיד חבר ועד מנהל באגודת הלהט"ב והמשכתי להקמת וניהול "שישה צבעים - בונים קהילה גאה". בזכות שותפותי עם האקטיביזם הלסבי-פמיניסטי, זכיתי גם לכינוי "לסבית של כבוד"...


בשנה וחצי האחרונות לקחתי אחריות מובילה במחאה החברתית, החל מנושא הכספים ואיסוף התרומות למחאה, הפקת הפגנות ענק, כתיבת הספר "שדה האוהלים -מסקנות המחאה" ובעיקר המון למידה, בשיחות אישיות ובמעגלי הדיון הרבים. האוהלים עזרו לכולנו להפגש, ולהבין שאנחנו כבר יודעות ויודעים את רוב התשובות. החל באיך עושים קומפוסט וכלה בהבנה ששיטת הממשל הנוכחית נכשלה. באמצעות "המשמר החברתי", שהייתי שותף להקמתו, נכנסנו לכנסת ולמדנו מקרוב את שיטת העבודה והפגמים בה. שמאל וימין, שניהם לא מסוגלים לספק את הצדק החברתי שביקשנו. היום כולנו מרגישות ומרגישים את הקושי הזה, את יוקר המחיה, את האלימות הגואה ברחובות וגם בדרום, ובעיקר את התחושה המתסכלת שכל ההחלטות החשובות מתנהלות מעל הראש שלנו.


כמהנדס מחשבים שהמשיך ללימודי ממשל ומדיניות ציבורית, אני מציע לנו לשדרג את מערכת ההפעלה. לעבור ממערכת שפעם ב-4 שנים מבקשת שנלחץ "OK", למערכת ששולחת לנו כל בוקר במייל את כל הנושאים שעל סדר היום, ומכבדת את הסמכות של כל אחת ואחד מאיתנו להחליט בעצמו. להחזיר את המדינה לאזרחים. זו הבשורה שאני מביא עימי וזה גם הקלף שיאפשר לירוקה להכנס לכנסת הקרובה עם כמות מנדטים מכובדת.


כשאתחיל את תפקידי בכנסת, אדאג לשתף אתכם בכל מידע ונושא לדיון. אצביע לפי מה שאתם תבחרו באתר ההצבעה של הדמוקרטיה הישירה. אקח חלק רק בהסכמים שאתם תאשרו לי בהצבעה. אני מאמין שאוכל להיות חבר כנסת חושב, קשוב ויעיל; ואשמח מאוד להשאיר את התכונות הללו על המדף - כי חכמת ההמונים חזקה מהן. יש לי תוכנית עבודה מלאה ומגובשת לבוקר שאחרי הבחירות; אבל אני מעדיף להיות הצינור שיאפשר לך להגשים את תוכניות העבודה שיש לך לבוקר שאחרי הבחירות.


ביחד נצליח להביא לחברה בישראל בשורה של שינוי שורשי ותקווה חדשה!

תפקיד: מתמודד לפריימריס, נובמבר 2012 טלפון: 0523-563147 דוא"ל: baroch@6tzvaim.com אתר אישי: http://tinyurl.com/baroch2012

[עריכה] קישורים בפייס

קבוצת הפיראט הירוק

[עריכה] בעיתונות

[עריכה] התנועה הירוקה

[עריכה] המחאה החברתית

[עריכה] גאווה

[עריכה] בבלוגוספירה

[עריכה] המחאה החברתית

[עריכה] גאווה

[עריכה] מילון לחידושי השפה מאת ברוך

המושג תיוג אלים נטבע בעקבות דיון בנושא הזה עם אחדת מנפגעי/ה של התיוג האלים, שיצוטט כאן בעילום שמו/ה: "תיוג זו לפעמים פעולה אלימה" (21/5/2013).
טבעתי את המונחים אממ ואנממ בבוקרו של יום 23/5/2013 במהלך מחשבה על כשלון מנגנון התיוגים של פייסבוק (ע"ע תיוג אלים) כאנממ, ומחשבה על אנממ חדש שיוכל להחליף אותו. ניסיתי לחשוב על איך לקבל התייחסות לבקשה דחופה לדיון פילוסופי בסוגייה מסויימת (מרוב התלהבות על המצאת המושגים הללו, ברחה לי המחשבה הפילוסופית המקורית שרציתי לדון בה :-)
ראי גם כאן

[עריכה] הממים שהכנתי

[עריכה] טקסטים שחיברתי

[עריכה] בלוג הטריבונה 2019 והלאה

[עריכה] פתקים (notes) וטקסטים שכתבתי בפייסבוק (2011-2018)[עריכה] בנושא המחאה החברתית

[עריכה] שדה האוהלים

שדה האוהלים - מסקנות מהמחאה החברתית הוא ספר בן 476 עמ' שחיברתי, ביחד עם עשרות שותפות ושותפים מהמחאה החברתית. המטרה הייתה: לאסוף ולרכז ידע שצברנו לאורך הדרך. אפשר לרכוש את הספר דרך החנות החברתית של שישה צבעים.

[עריכה] מאמרים שהתפרסמו באתר הבית של המחאה - j14.org.il


[עריכה] חזון העצמות המוכרות (the well-known bones vision)

אור ליום שלישי, 6/9/2011

בשעה 03:24 קמתי מהמיטה כולי נסער, עם כאב בטן בינוני ותחושת מחלה קשה. מזה כשעתיים אינני מצליח לנוח, רעיון יצירתי עלה במוחי וגופי קודח ללא הפסקה וללא לאות.

עד עכשיו אותגרנו במקרי חירום כל כך, עד שמצאנו עצמנו מקימים 5 צוותים שיטפלו במקרים הללו: צוות המאהבים של נדב עמית ומור, צוות אמון וכספים של בנצ' ושלי, צוות "הכל בסדר" של עדי פלד ושגיא סאן, צוות טכנולוגיות תקשורת של מגן דהרי ושי זיו, וצוות "חדר הביצוע 133" של אמנון דפני. הרעיון המבעית, שתקלות תקשורת יקשו על הגשת הסיוע הסולידארי לחברינו ממאהבים ברחבי הארץ, הוא רעיון קשה מנשוא.

באמצע הלילה, במצב של בין ערות לשינה, הזיתי. אול זה מעין חלום בהקיץ, אבל גם תוך כדי התלהבות וחדוות יצירה, מה שמגדיר פרופ' אדוארד דה-בונו "חשיבת כובע כחול/ירוק".

חזיתי את עצמי עומד במרכז המידע ברוטשילד, כשעל החזה שלי נישא כרטיס בגודל (אני נשבע שחלמתי על גודל הכרטיס) A6 מצופה בניילון באמצעות למינציה. הכרטיס חולק ל-2 איזורים: איזור ובו מופיע באופן מודגש כינוי החיבה שלי, "ברוך ההומו", ותמונת פני נשקפת אליי. באיזור השני, מופיעה טבלת-תשבץ עם 9 משבצות. בכל אחת מהמשבצות מופיעה צלמית (ICON) של כישור מהפכני שאוכל להציע לכל איש/ה. למשל: סמליל של טלפון מראה שפרטי הקשר שלי מפורסמים בדף הקשר הפומבי, לכן מי שרוצה ליצור איתי קשר יכול לחסוך לעצמו לשאול אותי מה מספר הטלפון שלי. סמליל של מיקרופון מראה שיש ברשותי יכולת התבטאות רטורית גבוהה. סמליל של ידיים לוחצות מראה שיש לי הכשרון להשרות אמון בין שותפות/ים למאהב. אולי אפילו נכלול סמליל של דגל גאווה, כדי להראות שאני מקבל כל איש/ה כפי שהיא/הוא.

[עריכה] בנושא הקהילה הגאה

[עריכה] הבלוג שלי באתר שישה צבעים

[עריכה] שירים שתירגמתי לעברית

[עריכה] על המרחב האישי

[עריכה] אני משתעשע בכתיבת שירה

[עריכה] בענייני התנועה הירוקה

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים